Комітет з питань розвідки створено

Глобальна організація союзницького лідерства вітає ініціативу створення Президентом України 7 жовтня 2014 року Комітету з питань розвідки.

Глибоко переконані, що формування повноцінного та ефективного розвідувального співтовариства виступає об’єктивною потребою сьогодення. Натомість його організаційне підпорядкування РНБОУ є невірним, і за збережння такого підходу кардинально не здатно в песрпективі створити надійну систему добування, аналітичного оброблення та надсилання інформації відповідним та визначеним в спеціальному законодавстві суб’єктам.

Несвоєчасна ідентифікація загроз, неможливість правильного та науково обгрунтованого впровадження дієвої державної антитерористичної політики, реалізції розвідувальної функції держави через налагодження ефективної взаємодії інформаційно-аналітичних підрозділів субєктів забезпечення національної безпеки Укрїани, збереження каральної фнукції і зосередження уваги на питаннях лише боротьби з терористичною діяльністю уможливлює висновувати про необхідність кардинального переосмиселння ролі розвідки в побудові ефективної та успішної держави.

Нині в Україні систему розвідувальних органів відповідно до законодавства становлять лише три органи. На жаль, події в державі довели, що вони діють неефективно, адже своєчасно не була спрогнозована ситуація на півдні та сході України, а ті прогнози та оцінки певних посадових осіб, про які ми писали в одному з наших постів, виявилися хибними помилковими, та такими, що призвели до втрати балансу всередині держави, спричинили розвиток конфліктних ситуацій і їхню подальшу ескалацію і переростання у повноцінну війну, тимчасову втрату української території.

На дану осбтавину також звернув увагу і Голова даного Комітету І.Смешко.

http://gordonua.com/news/politics/Smeshko-Novosozdannyy-komitet-pri-prezidente-budet-koordinirovat-deyatelnost-vseh-razvedstruktur-Ukrainy-45250.html

Натомість ми застерігаємо від простого дублювання повноважень того Комітету, який існував за часів Л.Кучми. Адже нині, в умовах глабльної інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, зміни цінності інформації, а також рівня доступності до інформації, формування мережі розвідувального співтовариства має відбуватись на кардинально оновленій концептуально-методологічній основі.

Висловлюємо сподівання на розуміння необхідності застосування нових підходів, а також висловлюємо свою готовність взяти участь як в розробленні положення про даний комітет, так і в й ого безпосередній діяльності.

Нижче наводимо текст даного указу, оригінал якого міститься на сайті Президента України http://www.president.gov.ua/documents/18210.html.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 760/2014

Про Комітет з питань розвідки при Президентові України

З метою підвищення ефективності роботи із забезпечення здійснення Президентом України повноважень з керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України, відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Утворити Комітет з питань розвідки при Президентові України (далі – Комітет) як допоміжний орган при Президентові України, основним завданням якого є підготовка Президентові України пропозицій щодо здійснення керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України.

2. Установити, що:

Комітет утворюється у складі голови, двох заступників голови, у тому числі одного першого, та інших членів Комітету, які беруть участь у роботі Комітету на громадських засадах;

персональний склад Комітету затверджується Президентом України за поданням голови Комітету;

забезпечення діяльності Комітету здійснюється апаратом Комітету, який є структурним підрозділом Апарату Ради національної безпеки і оборони України; працівники апарату Комітету призначаються на посади та звільняються з посад за поданням голови Комітету.

3. Призначити СМЕШКА Ігоря Петровича – Радника Президента України – головою Комітету з питань розвідки при Президентові України.

4. Голові Комітету внести у двотижневий строк:

проект Положення про Комітет з питань розвідки при Президентові України та пропозиції щодо його персонального складу;

пропозиції щодо порядку координації діяльності розвідувальних органів України в особливий період.

5. Внести до указів Президента України такі зміни:

1) розділ “Апарат Ради національної безпеки і оборони України” Переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення в державних органах, установах і організаціях, та граничних військових звань за цими посадами, затвердженого Указом Президента України від 25 жовтня 2007 року № 1020 (зі зміною, внесеною Указом від З липня 2014 року № 563), доповнити новим підрозділом такого змісту:

              “Апарат Комітету з питань розвідки при Президентові України

Державний експерт                                                      полковник                                                    15″;

2) доповнити статтю 2 Указу Президента України від 15 квітня 2014 року № 406 “Питання Апарату Ради національної безпеки і оборони України” після абзацу “Департамент зовнішньополітичних аспектів національної безпеки” абзацом такого змісту:

“апарат Комітету з питань розвідки при Президентові України”.

6. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

7 жовтня 2014 року