ЕНЕРГОМЕНЕДЖЕРИ ЯК СУЧАСНА МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ

Ліпкан Володимир,

доктор юридичних наук,

голова Інституту стратегічних комунікаццій ГОСЛ

 

Одна із сучасних топових професій-

ЕНЕРГОМЕНЕДЖЕРИ.

У світі, дедалі глибшає розуміння необхідності запровадження не лише технологій енергоефективності, а й формування нового світогляду, що ґрунтується на заощадженні.

Заощаджуючи кошти, ми формуємо собі підґрунтя для формування джерел пасивного доходу: поліс лайфового страхування – одне з них.

Заощаджуючи енергію, ми не лише формуємо умови до повної реалізації стратегії енергоефективності, а й зберігаємо природу, дбаючи про прийдешні покоління.

Концептуальні вади суспільства потреб доведені в чисельних як філософських розвідках, так і публіцистичних матеріалах. Натомість, я пропоную проголосити третю декаду ХХІ століття – декадою заощадження!

Ключовими посилами формування та запровадження запропонованої мною концепції є розуміння формування симбіотичного балансу 3 основних компонентів:

1. Відновні джерела енергії – це сонце, альтернативні джерела. Завдання в рамках концепції: максимально обмежити використання невідновних джерел і за допомогою механізмів енергозаміщення замінити їх на відновні.

2. Енергоефективність – це фізичні здебільшого кількісні показники енергетичної ефективності будь-якого об’єкта інфраструктури. Це питоме споживання, наприклад: питоме споживання на квадратний метр. Рівень використання енергоефективних технологій. Однак слід усвідомлювати: енергоефективність – технологічна стратегія тобто вона сама по собі є суть технологічна. Саме тому, вона не може бути реалізована поза формування адекватного та відповідного мислення і світогляду. Якою б чудовою не була технологія, але якщо у людини або системи управління немає бажання її запроваджувати, то користь від неї дорівнюватиме нулю.

3. Отже одним із ключових завдань третьої декади нашого століття виступає формування світогляду заощадження – здатності розуміти сенс, призначення, механізми, а головне – усвідомлювати стратегічні перспективи використання енергоефективних технологій. Відтак енергозаощадження лежить в площині когнітивній.
Ми можемо мати чудово обладнану систему, але нею не користуватися.

Ми можемо мати відповідне мислення, але не мати технологій або відповідних базових знань і компетенцій.

Тому переконаний, що ЕНЕРГОМЕНЕДЖЕРИ стануть новою генерацією управлінців процвітаючої та успішної, розумної та заощадливої, ефективної України!